VII. Kaposvári ASSITEJ Gyerek- és Ifjúsági Színházi Biennálé díjátadó
Az ASSITEJ Magyar Központjának elnöksége, a VII. Kaposvári ASSITEJ Gyerek- és Ifjúsági Színházi Biennálé díjátadóval egybekötött záróünnepségén a Csiky Gergely Színházban május 10. szombat 18.00 órakor átadták az elismeréseket.
A díjakat átadták:

Csomós Miklós, Budapest Főváros oktatásért és kultúráért felelős főpolgármester-helyettese
Jágerné Katona Zsuzsanna, Kaposvár Megyei Jogú Város kulturális referense
Sándor L. István színikritikus
Novák János, az ASSITEJ Magyar Központjának elnöke
Takács Géza az OFI képviseletében

 
Budapest Főváros Önkormányzatának és Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának felajánlásával:

 ASSITEJ Magyar Központ Üveghegy-díj – A legjobb legkisebbeknek szóló előadásnak: a Pont, pont, vesszőcskének, valamint elismeréssel kiemelkedő ifjúsági előadásokért, Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színháznak

 ASSITEJ Magyar Központ Üveghegy-díj – A legjobb gyerekszínházi előadásnak: a Boribon és Annipanninak, valamint elismeréssel kimagasló ifjúsági színházi előadásáért, a Semmiért, a Budapest Bábszínháznak

 ASSITEJ Magyar Központ Üveghegy-díj – A legjobb ifjúsági színházi előadásnak: az Ady / Petőfi című előadás alkotóközösségének

Budapest Főváros Önkormányzatának felajánlásával

 Kovács Ildikó-díj – A legjobb határon túli magyar előadásnak: a Szőlőszem Kálmán című előadásért Écsi Gyöngyinek

 Békés Pál-díj – A legjobb magyar szerzőnek: Szabó Borbála (Stúdió K Színház: Nincsenapám, seanyám)

 Lengyel Pál-díj – A legjobb rendezőnek: Hoffer Károly (Budapest Bábszínház: Semmi)

 Koós Iván-díj – A legjobb látványért: Lisztopád Krisztina (Budapest Bábszínház: Boribon és Annipanni)

 Különdíj a legjobb színészi alakításért: Háy Anna (a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ A hosszabbik út c. előadásában nyújtott teljesítményéért), Ivanics Tamás (Manna Kulturális Egyesület és a Zsámbéki Színházi Bázis: Állampolgári ismeretek, Ciróka Bábszínház: Hogyan lett? Kipling mesék)

 Különdíj a legjobb zenei teljesítményért: Bornai Szilveszter: Pont, pont, vesszőcske (Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház)

 Különdíj a Pimpáré és Vakvarjúcska című előadás alkotóinak (Bartók Kamaraszínház, Dunaújváros) egy megújuló társulat kortárs szöveget közvetítő izgalmas előadásáért

 Különdíj a Bumba című előadás alkotóinak (Apró Színház és a Tatabányai Jászai Mari Színház) a kollektív munkáért, az izgalmas dramaturgiai, zenei és színészi teljesítményért

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet felajánlásával

 Oktatásfejlesztő és Kutató Intézet Köznevelési Díja a legjobb gyerekelőadásért: a Csoda és Kósza alkotói részére

 Oktatásfejlesztő és Kutató Intézet Köznevelési Díja a kiemelkedő ifjúsági előadásokért: a 12 hét, A harmadik hullám és a Horda 2 alkotói részére

NeXt GeneRation Különdíj A hosszabbik út című előadásnak

A Korngut-Kemény Alapítvány felajánlásával:

 Kemény Henrik-díj Kovács Gézának a Vitéz László - Az elásott kincs rendezéséért

Meczner János, a Budapest Bábszínház igazgatója veszi át a díjat Csomós Miklós kultúráért és oktatásért felelős főpolgármester-helyettestől
 
Hoffer Károly
 
Ivanics Tamás veszi át a díjat Novák Jánostól
 
Takács Géza az OFI képviseletében
 
Vidovszky György veszi át a díjat
 
2014-05-11 13:59:00